CANLI YAYIN

ABD ve Haçlının Son Saldırısına Karşı Duruşumuz...

ABD ve Haçlının Son Saldırısına Karşı Duruşumuz...

Değerli kardeşlerim, ümmetimizin son iki asırdır yaşadığı hercümercin içinde, hamdolsun son dönemde hayra tebdil edilebilecek güzel gelişmelere şahit olduk. Ancak henüz rüşeym halindeki bu potansiyelimiz, bittabi hakkın düşmanı olan batıl ehlinin düşmanlığına neden olmaktadır. Son günlerde aleni olarak ve en yetkili isimlerinin beyanatlarıyla görmekteyiz ki ümmetin umudu olan aziz milletimiz, yani millet-i İslam, 2000’lerin başından itibaren başlatılan yeni bir haçlı seferiyle karşı karşıya. Ve mezkûr savaşın dozajı günden güne artarak sürmekte. Üzerinde yaşadığımız bakiye-i Devlet-i Ali, özellikle 15 Temmuz meşum darbe kalkışması ve sonrasında küfrün açık saldırılarına maruz kalmaktadır. Daha önce farklı kılıklarda ve farklı cephelerde üzerimize gelen ehl-i küfür bugün de finansal güçlerini kullanarak düşmanlığını ortaya koymaktadır.

15 Temmuz kalkışması ve sonrasındaki süreç nasıl bir turnusol kâğıdı işlevi gördü ise, bugün de döviz merkezli oynanan oyun, yapılan müdahale bir turnusol kâğıdı işlevi görmekte. 15 Temmuz’da vatanını, milletini, dinini seven samimi insanlar tüm farklıklarını bir kenara bırakıp meydanlara koşarak feda-i can etmeye koşarken, diğer birtakım insanlar da maalesef ATM’lerde ve marketlerde kuyruğa girmeyi tercih ettiler. Bugün de açık bir şekilde dolar aracılığı ile 15 Temmuz’da başaramadıklarını yapmaya çalışıyorlar.

Burada bir noktanın altını çizmekte farda var: Dün ellerinde doları, altını vb. maddi imkanları olan Suriyeli kardeşlerimiz, vatanlarının tarumar edilmesi neticesinde ellerindeki dolar ve altınlarının hiçbir kıymet-i harbiyesi kalmadı.  Şunun iyi bilmesi gerekir ki bu gemi su alırsa, bu vatan çöker ve elimizdeki hiçbir şeyin kıymet-i harbiyesi kalmaz. Bu vatan çökerse ne camilerimizde namazımız ne minarelerde ezan ne de medreselerimizde şer’i şerif okuyabiliriz. Bu vatan çökerse yeryüzünün tüm mazlum ve mağdurlarının umutları çöker, ümitleri biter Rabbim muhafaza eylesin!

Bu hakikatin muvacehesinden, başta bizler, bizi seven, duruşumuz ve tavrımızı destekleyen tüm kardeşlerimize, akabinde vatanını, milletini, dinini seven tüm duyarlı kardeşlerimize sesleniyorum: Allah düşmanlarının başlattığı bu finansal kaosa ve tuzağa düşmemek için birkaç kuruşu tamah edip ehl-i salibin ekmeğine yağ sürmeyelim!

Küfrün tüm İslam beldelerine, milletimize topyekûn bir saldırıya kalktığı bugünde unutmamalıyız ki eylem/amel birliğimiz olmazsa ne dinimizi yaşayabiliriz ne öğrenebiliriz ne canımızı, namusumuz güvende olur. Bu nedenle bugün ya olacağımız ya da öleceğimiz günün arefesidir. Ve Allah azze ve celle’nin üzerimize yazdığından başkasının olmayacağına, zaferle değil seferle yükümlü olduğumuz için ‘benden ne olur ki!’ demeyeceğimize iman ediyoruz.

Son olarak güç ve kuvvet sahibi olan Allah’a (celle celalühü) dönük en büyük silahımız olan dua ordusuna tevessülümüzü arttırmalıyız. Dua dua Mevla’mızdan ilahi yardımı ve bize güç kuvvet bahşetmesini istemeliyiz.

Rabbim bizi istikametten ayırması ve yeryüzünün böbürlenen tüm tağutlarına karşı bizlere feraset, dirayet, güç ve kuvvet bahşeylesin…

Selam ve dua ile…

 

İlimsiz

DİĞER DUYURULAR